6.TÝDEN ČTENÍ DĚTEM

V týdnu 30.5. - 6. 6. 2016 probíhá 6. týden čtení dětem.

Šestý ročník tradičního celostátního Týdne čtení dětem, letos s názvem Týden čtení dětem s Déčkem přinese v týdnu od 1. do 7. června opět desítky akcí, kde se bude předčítat, besedovat, hrát a sdílet po celé České republice. Tipy, jak se můžete do "Týdne" zapojit najdete ZDE.

Letos byl 6.Týden čtení dětem s Déčkem zahájen 30. 5. v Ostravě. Slavnostní inaugurace proběhla v areálu Dolní oblasti Vítkovic v sále Divadla vědy ve Světě techniky. Pro žáky z 1.stupně ZŠ (v programu od 9.00 hod.) a ze 2.stupně ZŠ (v programu od 11.00 hod.). vystoupili mimo jiné zpěvák Albert Černý ze skupiny Lake Malawi nebo soubor scénického čtení Listování, který listoval knížkami Myši patří do nebe (pro mladší děti) a Straka v říši entropie (pro starší děti)Hosty byly také spisovatelky Kamila Teslíková a Jana Strýčková, autorky knih Draci v hrnci a U6. Obě akce moderoval herec a moderátor Lukáš Hejlík. Fotografie ze zahájení, za které moc děkujeme Lucii Strakové, najdete v Galerii.

Registrace a informace k akcím po celé České republice, včetně možnosti objednat si speciální propagační materiály k tomuto Týdnu je stále otevřena. Přihlašte svoji akci v on-line formuláři "Zapoj se!".

 

 

Čteme-li dítěti pravidelně, rozvíjíme tak jeho znalostipředstavivost, rozšiřujeme slovní zásobu, vybavíme ho i emočním nábojem, který mu dává nezaměnitelná, silná vazba s předčítajícím – mámou nebo tátou. Předčítání je rituál, který se stává pevným záchytným bodem v životě mladého člověka Několik desítek minut čtení dětem denně je  výletem do světa, kde nic není nemožné.

 

Čtení je dobrodružství!

 

 

Čtení je radost! 

 

 

Cílem TÝDNE ČTENÍ DĚTEM je také vyburcovat rodiče a dospělé k ochraně dětí před hrozbou falešných hodnot masové kultury. Jedná se o zcela ojedinělý projekt podporující vzdělanost národa a vazby v rodině.

 

 

Více informací o projektu naleznete na stránkách www.celeceskoctedetem.cz

© 2019 Copyright Tvořivá škola - hlava ruce srdce | tvorivaskola.cz
RSS